Potřebujete nové plavky a nevíte, jaký střih a barvu zvolit? Přečtěte si rady naší stylistky. Zjistíte také, jaké jsou nejnovější módní trendy.

1. Podle typu postavy

Dobře zvolený střih pánských plavek může zakrýt drobné nedostatky a naopak upoutat pozornost žádoucím směrem. Poradíme vám, jaký model zvolit s ohledem na konkrétní typ postavy.

·         Silnější postava – volte plavky s vyšším pasem. Pokud máte jen větší bříško, ale štíhlé nohy, upoutejte na ně pozornost krátkými nohavičkami. Dejte si pozor na gumu v pase – neměla by být příliš vysoká. Pohodlněji se budete cítit ve volnějších modelech.

·         Široké boky – rozhodně nesahejte po klasických slipech, nejlépe vám budou vyhovovat volné šortky. Čím vyšší postavu máte, tím delší nohavičky si můžete dovolit.

·         Štíhlé tělo s úzkým pasem – můžete si vybrat jakýkoli model od slipů až po přiléhavé boxerky. Doporučujeme vám však zvolit spíše plavky, které vám nějaké to kilo přidají – tedy volné kraťasy s nohavičkami a širokou gumou.

·         Menší postava – pamatujte na to, že dlouhé nohavičky opticky zkracují nohy. Nemusíte volit hned slipy, stačí boxerky těsně pod zadek. Tento střih plavek navíc zadní partie krásně vytvaruje.

·         Vypracované svaly na nohou – pozor na slipy, které by se vám mohly zařezávat. Postavu nejlépe podtrhnou přiléhavé plavky s nohavičkami a širší gumou.

2. Podle střihu

Stejně jako v případě spodního prádla, se i při výběru plavek muži dělí na „slipaře a trenkaře“. Oba střihy mají své praktické výhody.

Slipy

Slipy za každých okolností perfektně sedí. Hodí se proto jak na sportovní plavání, rekreační potápění, tak i do aquaparků. Díky vykrojeným nohavičkám opticky prodlužují nohy a více se v nich opálíte.

Upnuté plavky s nohavičkou

V současnosti nejoblíbenější střih vhodný na sport i odpočinek na pláži. Sedí mužům všech věkových kategorií a typů postavy. Jsou pohodlnější než slipy, nezařezávají se a v neposlední řadě pěkně tvarují zadní partie těla.

Volné šortky

Jsou nejkomfortnější ze všech typů plavek. Volte je na procházky po pláži nebo posezení na baru. Při plavání však už tak pohodlné být nemusí  - proto je důležité volit lehké materiály s dobrou gumou, ideálně na zavazování.

3. Barvy a vzory

Pokud máte silnější postavu, zvolte tmavší odstíny, které lépe zakrývají nedostatky. Jednobarevné plavky působí vždy velmi elegantně. Záleží už jen na vás, jaká barva vám vyhovuje nejlépe. Body pro vás, pokud se vám podaří sladit barevně plavky s partnerčinými.

Oblíbené jsou i plavky s proužky nebo barevnými vsadkami na bocích. Pamatujte ale, že méně je v tomto případě rozhodně více.

4. Aktuální trendy pánských plavek

Letní atmosféru podle nejnovějších kolekcí nejlépe vystihují havajské a plážové motivy i květinové vzory. Ty se nejlépe vyjímají na volných plavkových kraťasech, které působí dojmem nedbalé elegance.

Pořád nemáte jasno? Podívejte se na naši kompletní nabídku pánských plavek.