Říká se, že až 3 ze 4 žen nosí špatnou velikost podprsenky. Nezohledňují totiž, že se jejich postava v průběhu let mění. Často volí menší košíčky, než by si jejich ňadra zasluhovala a musí pak zbytečně sahat po větším obvodu. Jak tedy vybrat správnou podprsenku?

1. Změřte svou velikost pod prsy

Abyste dosáhla co nejpřesnějšího výsledku, přizvěte k měření někoho dalšího – ostatně pro partnera půjde o vítané zpestření společných chvil. Vezměte si krejčovský metr, vydechněte a změřte svůj obvod hrudníku těsně pod prsy. Centimetry nezaokrouhlujte nahoru, spíše dolů. Nejběžnější obvod hrudníku v našich zeměpisných šířkách je 80.

2. Změřte svou velikost přes prsa

Oblečte si klasickou podprsenku bez výztuhy. Nyní si změřte obvod poprsí ve výši středu bradavek. Zde je velmi důležité, aby metr zůstal vodorovně – proto je lepší využít k měření někoho dalšího. V takovém případě nechte ruce volně svěšené podél těla. Nejčastější velikost košíčku u nás je C.

3. Porovnejte výsledky s naší tabulkou velikostí podprsenek

Svou velikost vyhodnotíte pomocí následující tabulky. Někteří výrobci mohou mít mírně odlišné číslování, zohledněte jej proto při svém výběru.

(vložit tabulku z e-shopu)

Pozor! Nikdy si nevybírejte větší obvod, než potřebujete. Každá podprsenka ještě povolí, a proto byste měla začínat se zapínáním na prvním nebo maximálně prostředním dílu, abyste se měla kam posouvat.

Košíček si naopak nikdy nevybírejte menší – nejste-li si jistá, vsaďte spíše na větší.

Naše tipy, jak poznat správnou podprsenku

1.       Podprsenka vám nesmí nikde odstávat – na zádech si ponechte jen minimální vůli, protože každý střih ještě povolí. I košíčky musí sedět přesně a zůstat na svém místě, i když se předkloníte.

2.       Nesmí vás nikde škrtit a musí umožňovat volný pohyb do všech stran.

3.       Pod ramínka se vám musí vejít na všech místech jeden prst – nezapomeňte, že se mohou povolit a občas je zkontrolujte.

4.       Větším ňadrům lépe svědčí uzavřenější střihy s vyšším středem.

5.       Jestli vám vybraný model sedí, zjistíte, až když si do něj prsa správně „narovnáte“ – oblečte si zkoušenou podprsenku, vnější rukou ji za kostici přidržte na svém místě a vnitřní rukou prso zvedněte do středu. Totéž udělejte i na druhé straně – správná podprsenka by vám nyní měla vykouzlit krásnou středovou linii ňader.

Nezapomeňte, že v e-shopu Leontýna můžete bez problému zboží do 14 dnů vrátit nebo si objednat jinou velikost, pokud se napoprvé netrefíte správně.

Vyberte si z naší nabídky značkových podprsenek za skvělé ceny!